4 listopada br. klasę Id odwiedziło dwóch niecodziennych Gości. Jednym z nich była mama Julii z tej klasy, ale to nie wszyscy. Razem z Nią do klasy weszła dość duża, ale niezwykle przyjazna Luna – suczka, która jak się później okazało, nauczyła dzieci wielu przydatnych rzeczy.
Najważniejsze zasady, które zostały przekazane dzieciom przez Duet, który nas odwiedził to:
1) nie głaszczemy głowy psa (nam też nie sprawia przyjemności, kiedy ktoś szarpie nas za uszy i tarmosi po głowie),
2) nie zachowujemy się jak piłeczki – nie uciekamy przed psem (wtedy może chcieć nas dogonić i złapać zębami – najważniejsze to w takiej sytuacji nie ruszać się i zachować spokój),
3) jeśli chcemy pogłaskać psa, należy o to zapytać właściciela.
Ważnym tematem było też pokazanie, jak ważna jest sterylizacja psów. Zostało to pokazane na przykładzie rozdawania zdjęć szczeniaków, których co i raz było więcej, aż w końcu nikt nie mógł ich już przyjąć.
Żeby nie było cały czas na poważnie, dzieci zobaczyły także sztuczki Luny (wchodzenie do domku i wskakiwanie na krzesło), a także każdy mógł spróbować we właściwy sposób czesać przez chwilę Lunę (była to świetna okazja do utrwalania liczenia, ponieważ każdy miał do dyspozycji trzy głaskania, a każda kolejna osoba zaczynała liczenie od poprzedniej liczby).
Mamy nadzieję, że tacy wspaniali Goście odwiedzą nas jeszcze nie raz. Podobno Lunie bardzo się u nas spodobało, więc jest na to duża szansa!

Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować Pani Monice Zwolińskiej, za bezinteresowną pomoc i edukację naszych Pierwszaków!

Monika Smułka