Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do obchodów święta propagującego bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, które w tym roku zorganizowaliśmy pod hasłem „Działamy razem. Hejtowi STOP”.

14 lutego odbył się apel poświęcony tej tematyce.
Na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone pogadanki na temat kultury wypowiedzi w sieci.
Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej przygotowywali samodzielnie plakaty, transparenty, gazetki i ulotki, które potem zawisły na gazetkach korytarzy szkolnych; zorganizowana została wystawa prac.

Przypomnijmy, czym jest Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Dbałość o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci jest tak ważną kwestią, że patronat honorowy dla wydarzenia udzielili: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd.
Więcej na ten temat https://www.saferinternet.pl/
koordynator: Anna Słowikowska
Zdjęcia z naszej akcji: