„ZSO NA NIEBIESKO –TYDZIEŃ WIEDZY NA TEMAT SPEKTRUM AUTYZMU”.

Trudno zrozumieć, co może czuć osoba atakowana przez dźwięki, które dla większości z nas są niesłyszalne, przez zapachy, których my nie czujemy oraz widzi przedmioty oraz osoby zniekształcone lub zamazane.

Nasi uczniowie i nauczyciele mogli doświadczyć namiastki autystycznego sposobu odbierania świata, dzięki Instalacji Sensorycznej CUBE, udostępnionej nam przez Fundację „Synapsis”. CUBE cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a także pracowników naszego zespołu. Wszyscy z dużą uwagą wykonywali wszelkie zadania, nawet te najtrudniejsze: jak odnalezienie, odczytanie i zapisanie tekstu, mając na sobie okulary ograniczające widoczność, rękawice narciarskie oraz ciężarki na przedramionach. Zadawano też bardzo konkretne pytania związane ze spektrum autyzmu. Akcja pomogła naszym uczniom zapoznać się z trudnościami, z jakimi na co dzień zmagają się osoby z autyzmem. Instalację zwiedziło blisko 900 uczniów naszej placówki w różnym wieku – od dzieci z oddziału przedszkolnego po młodzież licealną.
Anna Bielicka

Print Friendly