Wiosenna logopedia

W szkolnym gabinecie logopedycznym już wiosna! Wiosenna gimnastyka buzi i języka, wiosenne zagadki, wiosenne rymowanki, wiosenne gry i zabawy, wiosenne historyjki obrazkowe i mnóstwo nowych pomocy logopedycznych. A skoro „Cała Polska czyta dzieciom” to czytamy i my! Uczniowie słuchali wierszy o tematyce wiosennej znanych polskich poetów. Powstały ciekawe ilustracje do tych utworów. A wszystko po to, aby usprawniać aparat artykulacyjny, ćwiczyć pamięć i koncentrację, wzbogacać słownictwo, rozwijać kreatywność, czyli nauczyć dzieci bogatego, pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim. Wszystkim uczestnikom zajęć udzielił się wiosenny, optymistyczny nastrój. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książki, aby pamiętali, że czytanie – mądra rzecz! Nie tylko wiosną.

Pozdrawiamy wiosennie,
Jolanta Dębska i Karolina Świąder

Print Friendly